Aktualności:
Transmisje i mecze:Skróty meczów:

Saudyjski Fundusz Inwestycyjny chce kupić klub z Ekstraklasy!

, , Konrad KoniecznySaudyjski Fundusz Inwestycyjny chce kupić klub z Ekstraklasy!fot. Mikolaj Barbanell/Shutterstock.com

Piotr Janas z "Gazety Wrocławskiej" poinformował, że Śląsk Wrocław może w najbliższym czasie zmienić właściciela.

W zespole Śląska Wrocław może wkrótce dojść do zmiany właściciela. Według informacji dziennikarza Piotra Janasa zainteresowany kupnem klubu jest Saudyjski Fundusz Inwestycyjny, którym dowodzi Mohammad bin Salman. Jest to m.in. minister obrony Arabi Saudyjskiej. Jego firma jesienią kupiła za bardzo wielkie pieniądze Newcastle United.

- Może się wysprzęglam teraz niepotrzebnie, ale obił mi się o uszy temat potencjalnej sprzedaży Śląska inwestorom z Bliskiego Wschodu. Chodzi o fundusz, który kupił Newcastle. Nawet jeśli to prawda, to wybitnie strzeżona, bo w mieście nikt nic nie wie, albo nie chce powiedzieć - napisał dziennikarz na Twitterze.

W ostatnim czasie Śląsk Wrocław nie radził sobie dobrze w rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy. "Wojskowi" zajęli 15. miejsce w tabeli i mogli nawet spaść do Fortuna 1. Ligi. Przez słabe wyniki pracę stracił trener Piotr Tworek. Jego następcą ma zostać Marcin Brosz.

Źródło: Piotr Janas - Twitter

Zobacz również
Komentarze

Aby dodawać komentarze, musisz posiadać konto użytkownika