Aktualności:
Transmisje i mecze:Skróty meczów:

Rodrygo skomentował awans do finału Ligi Mistrzów. "Z tą koszulką uczymy się walczyć do końca".

, , Konrad KoniecznyRodrygo skomentował awans do finału Ligi Mistrzów. "Z tą koszulką uczymy się walczyć do końca".fot. charnsitr/Shutterstock.com

Rodrygo z Realu Madryt skomentował awans do finału Ligi Mistrzów.

W środę 4 maja Real Madryt awansował do finału Ligi Mistrzów i 28 maja na Stade de France zmierzy się z Liverpoolem, który wyeliminował w półfinale Villarreal. "Królewscy" w dwumeczu wygrali z Manchesterem City 6:5.

Pierwszy mecz na Etihad Stadium zakończył się wygraną "Obywateli" 4:3, ale w rewanżowym starciu na Santiago Bernabeu klub ze stolicy Hiszpanii w znakomitym stylu odrobił straty.

W 73. minucie na prowadzenie wyszli goście za sprawą Riyada Mahreza, ale w samej końcówce dwa gole strzelił Rodrygo i dzięki temu była dogrywka. Gola na wagę zwycięstwa z rzutu karnego strzelił Karim Benzema.

- Z tą koszulką uczymy się walczyć do końca. Strzelili nam gola i byliśmy prawie martwi, ale po mojej pierwszej bramce zaczęliśmy wierzyć. Potem przyszedł drugi gol - powiedział Rodrygo.

- Od teraz myślimy tylko o Liverpoolu. Mamy jeszcze mecze w lidze, które pomogą nam się przygotować do finału - dodał utalentowany Brazylijczyk.

W tym sezonie Rodrygo rozegrał 44 mecze biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki. Na swoim koncie ma 8 bramek i 9 asyst.

Źródło: Realmadrid.com