Aktualności
Transmisje i meczeSkróty meczów

Oficjalnie: Fernando Santos zaprezentowany przez PZPN!

, , Konrad KoniecznyOficjalnie: Fernando Santos zaprezentowany przez PZPN!fot. Łączy Nas Piłka - Screen - You Tube

Polski Związek Piłki Nożnej zaprezentował nowego selekcjonera Fernando Santosa. Cezary Kulesza powiedział, dlaczego postawił na Portugalczyka.

Nowym selekcjonerem reprezentacji Polski został Fernando Santos. Nowy selekcjoner został już zaprezentowany przez Polski Związek Piłki Nożnej na specjalnej konferencji prasowej. Cezary Kulesza powiedział, dlaczego postawił na portugalskiego trenera. W ostatnim czasie 68-latek prowadził reprezentację Portugalii, ale został zwolniony. 

- Ostatnie tygodnie były dosyć burzliwe, poświęciliśmy dużo pracy, wybór był bardzo trudny - powiedział Cezary Kulesza, cytowany na Twitterze Łączy Nas Piłka.

- Dzisiaj dotarliśmy do celu. Jako prezes PZPN uważam, że stać nas na wybór najlepszego selekcjonera, który jest aktualnie możliwy. Jako federacja również jesteśmy na to gotowi - dodał.

- Przede wszystkim zależało nam na tym, żeby trener miał już doświadczenie w prowadzeniu reprezentacji, żeby nie było tak, że trener przychodzi i się uczy prowadzenia kadry - skomentował.

- Braliśmy pod uwagę doświadczenie, sukcesy, charyzmę, pracę z grupą, bo to niełatwa praca. Chcieliśmy też trenera, który odniósł sukcesy - przyznał.

- Trener przeprowadza się na stałe do Warszawy, będzie tu mieszkał razem z rodziną. Będzie pomagał w programie szkolenia młodzieży - stwierdził.

- Wierzę, że trener wniesie dużo dobrego nie tylko do naszej reprezentacji, ale także do całej polskiej piłki - mówił.

Źródło: Łączy Nas Piłka - Twitter

 

Zobacz również
Komentarze

Aby dodawać komentarze, musisz posiadać konto użytkownika