Logowanie Rejestracja
Estadios

Potencjalne transfery w największych klubach Ekstraklasy

Potencjalne transfery w największych klubach Ekstraklasy

Legia Warszawa jako pierwsza drużyna wyruszyła na polowanie, mając na celu uzupełnić wszystkie potencjalne luki personalne. Powodem takiego stanu rzeczy są oczywiście fatalne wyniki w Ekstraklasie, gdyż w dziewiętnastu rozegranych spotkaniach warszawski zespół wygrał zaledwie pięciokrotnie. Klub zarządzany przez prezesa Dariusza Mioduskiego odpadł również z europejskich pucharów, a konkretnie fazy grupowej Ligi Europy, po tym jak dwukrotnie wygrał, a następnie czterokrotnie przegrał, w tym ostatni decydujący mecz ze Spartakiem Moskwa 0-1 na własnym boisku.

Na pierwszym ogień poszedł były reprezentant Polski, Paweł Wszołek, który w przeszłości grał w barwach tej drużyny z wieloma sukcesami indywidualnymi. W sumie, zagrał w sześćdziesięciu spotkaniach i zanotował dwanaście bramek, a także piętnaście asyst. W polskich mediach bardzo mocno sugeruje się również, że blisko transferu do warszawskiego zespołu jest Raphael Rossi, trzydziestoletni brazylijski obrońca grający właśnie w barwach sensacyjnego beniaminka Radomiaka Radom. Oprócz niego warszawski klub jest zainteresowany pozyskaniem doświadczonego bramkarza Maksyma Kowala. Spowodowane jest to pogłoskami odnośnie rozwiązania umowy po sezonie z legendarnym bramkarzem Arturem Borucem, który ma zamiar zakończyć swoją karierę.

Blisko odejścia ze stołecznego zespołu jest Mahir Emreli, który jest mocno zmotywowany do natychmiastowej zmiany otoczenia, gdy po przegranym 0-1 meczu ligowym z Wisłą Płock został zaatakowany przez grupę pseudokibiców warszawskiej drużyny. Oprócz niego poszkodowani zostali również Rafa Lopes i Luquinhas, jednak niemal pewne jest że jedynie reprezentant Azerbejdżanu ma zamiar rozwiązać kontrakt i odejść z warszawskiego zespołu.  

W odwrotnym kierunku z polskiej ligi za granicą mogą odejść skrzydłowy Wisły Kraków Yaw Yeboah, który przymierzany jest do jednego z meksykańskich klubów. Podobnie blisko transferu z naszej ligi jest lider klasyfikacji strzelców Ivi Lopez, którym interesuje się kilka silnych klubów zachodnio i wschodnio-europejskich. Dużym zainteresowaniem cieszą się również reprezentanci Polski, na czele z Jakubem Kamińskim, który przymierzany jest do kilku klubów niemieckiej Ekstraklasy, a także Kacprem Kozłowskim, który od czasu gdy w wieku osiemnastu lat stał się najmłodszym zawodnikiem w historii mistrzostw Europy, wchodząc na boisku w zremisowanym 1:1 meczu przeciwko reprezentacji Hiszpanii nie narzeka na brak zainteresowania. W mediach krążyły pogłoski o jego transferze do Bundesligi, a w ostatnim czasie do gry wkroczyło angielskie Brighton, które prawdopodobnie zostanie nowym klubem młodego reprezentanta naszego kraju. 

Prawdziwym hitem obecnego okienka jest jednak sprowadzenie przez Piasta Gliwice, dwudziestopięcioletniego Estończyka, Rauno Sappinena, który został autorem ponad dwudziestu bramek dla swojego poprzedniego klubu, estońskiej Flory Tallinn. Transfer powinien okazać się dużym wzmocnieniem dla klubu, a być może całej polskiej ligi. 

Autor: Ludo | Kategoria: Niemcy

ZOBACZ TAKŻE

« wstecz

comments powered by Disqus


Copyright © 2021 Estadios24.pl
Zaloguj się
Twój login:
Twoje hasło:
Nie pamiętasz hasła?
Zarejestruj się
Login: Wymagane
E-mail: WymaganeZły e-mail
Hasło: Wymagane
Powtórz hasło: WymaganeHasła są niezgodne
Podaj wynik: 5 - 5 = WymaganePodaj liczbę