Logowanie Rejestracja
Estadios

Brzęczek czy Czerczesow? Kto za Michniewicza?

Brzęczek czy Czerczesow? Kto za Michniewicza?

Czesław Michniewicz miał być szkoleniowcem warszawskiej Legii na długie lata, podobnie jak poprzednicy Jacek Magiera, Henning Berg czy też Besnik Hasi okazał się ofiarą presji ze strony właściciela wojskowych, Dariusza Mioduskiego. W Warszawie warunki są jasne, albo trener osiąga sukcesy w Europie i w Ekstraklasie albo w innym razie musi pożegnać się z prowadzeniem zespołu. Czesław Michniewicz dawał nadzieję na lepsze jutro, sprawdził się w prowadzeniu reprezentacji młodzieżowych, dlatego dostał angaż w Warszawie, gdzie ograł Slavię Praga, Bodo/Glimt, Spartaka Moskwa, Leicester, jednak nie dał rady na podwórku krajowym. 

Co po zwolnieniu Czesława Michniewicza?

Szkoleniowcem warszawian został Marek Gołębiewski, którego prowadzenie mistrza Polski przerosło. Trudno się dziwić, gdyż jego wcześniejszy dorobek trenerski obejmuje prowadzenie Ząbkovii oraz Skry Częstochowa. Trenera można pochwalić za to w jaki sposób prowadził Skrę, jednak prawda jest taka, że są to peryferia polskiej piłki. Trudno się dziwić, że w konfrontacji z SSC Napoli trener stracił głowę, zapewne mecz przeciwko Stali Mielec stanowił w jego przypadku poważne wyzwanie. 

Czy Marek Gołębiewski utrzyma posadę w Legii Warszawa? 

Marek Gołębiewski przeżywa swoje wielkie chwile, zapewne nawet w snach nie wierzył, że tak prędko obejmie zespół warszawskiej Legii. Trenerowi należy jednak podziękować, pogratulować zwycięstwa ze Świtem Skolwin, życzyć dalszych sukcesów i postawić na konkretnego specjalistę. Zakłady bukmacherskie online największe szansę na przejęcie Mistrzów Polski dają obecnemu szkoleniowcowi Rakowa Częstochowa – Markowi Papszunowi.  Raków od kilku sezonów radzi sobie wyśmienicie. Do tego budowany jest od podstaw na porządnych fundamentach, nie dziwne więc, że firmy bukmacherskie dają Papszunowi największe szansę. Fanatycy Legii chcą jednak by ster zespołu objął Stanisław Czerczesow, który już przed laty prowadził stołeczny klub. Popularny Stasiu sprawdził się w Warszawie, jednak otrzymał szansę poprowadzenia kadry Sbornej a rodzimej federacji się nie odmawia. Obecnie Rosjanin nie prowadzi żadnego klubu, dlatego też w Warszawie zostałby przywitany z otwartymi rękoma. Władze warszawskiego zespołu chcąc postawić na wielkie nazwisko mogą również zdecydować się na Jorgosa Donisa. Trener ten odnosił sukcesy pracując zarówno w Panathinaikosie jak też w Maccabi Tel Awiw, może okazać się dobrym rozwiązaniem w zespole gdzie znajduje się całe multum obcokrajowców. W kuluarach pada również nazwisko Dragomira Okuki, który przed laty prowadził warszawski klub do mistrzostwa Polski, jest to już szkoleniowiec starszej daty, jednak należy pamiętać, że np. Marcelo Lippi osiągał sukcesy na ławce trenerskiej będąc już po 70-tce, Serb jest nieco młodszy. 

A może polski szkoleniowiec? 

Michał Probierz który został zwolniony niedawno z Cracovii, swego czasu nazywany był polskim Jose Mourinho. Polscy trenerzy nie są zbytnio cenieni zagranicą, poza sukcesami Henryka Kasperczaka na obczyźnie mamy niewiele powodów do dumy, dlatego też fakt, że Probierz przed paroma laty prowadził Aris, że poznali się na nim w Grecji dobrze o nim świadczy, trener ten cały czas dobrze rokuje. Jerzy Brzęczek wydaje się kandydatem nieoczywistym, eks-szkoleniowiec kadry może okazać się czarnym koniem w wyścigu do objęcia kadry stołecznego zespołu. Manager ten ma wiele do udowodnienia, sukces z Legią pozwoliłby mu na nowo nabrać blasku, który utracił po nieudanej przygodzie w roli szkoleniowca reprezentacji Polski. 

 


Autor: Ludo | Kategoria: Polska

ZOBACZ TAKŻE

« wstecz

comments powered by Disqus


Copyright © 2021 Estadios24.pl
Zaloguj się
Twój login:
Twoje hasło:
Nie pamiętasz hasła?
Zarejestruj się
Login: Wymagane
E-mail: WymaganeZły e-mail
Hasło: Wymagane
Powtórz hasło: WymaganeHasła są niezgodne
Podaj wynik: 15 + 19 = WymaganePodaj liczbę