Logowanie Rejestracja
Estadios

Ostateczne wyboru Paulo Sousy

Ostateczne wyboru Paulo Sousy

Paulo Sousa zaskoczył wielu fachowców, powołując wiele nieoczywistych nazwisk do reprezentacji Polski. Mało kto spodziewał się, że na mecze eliminacji Mistrzostw Świata zostaną powołani np. Sebastian Kowalczyk czy Kacper Kozłowski. Jak widać portugalski selekcjoner nie boi się kontrowersyjnych wyborów. Z tego powodu droga do kadry dla wielu zawodników nie jest zamknięta. Kto może stać się pewnym punktem reprezentacji? Jest wiele ciekawych typów.

System 3-5-2 daje duże pole do popisu zawodnikom wahadłowym. Nie wiadomo jednak czy Paulo Sousa się na niego zdecyduje. Można spojrzeć na to podobnie jak na ranking kasyn online gdzie na czele znajdują się najlepsze wybory selekcjonera. W drużynie jednak jest niewiele jakości po lewej stronie boiska, gdzie zarówno Arkadiusz Reca, jak i Maciej Rybus nie przekonują. Dlatego na swoją szansę powinien doczekać się Tymoteusz Puchacz. Zaledwie 22-letni piłkarz Lecha Poznań zbierał dobre recenzje podczas meczów eliminacji Ligi Europy, jednak ostatnimi czasy, podobnie jak cała drużyna, obniżył loty. Jednak jego wiek i duży potencjał stawiają go w roli jednego z faworytów do powołań na kolejne zgrupowanie.

Gumny wskoczy przed Euro?

Podobnie sprawa wygląda z obrońcą Augsburga, Robertem Gumnym. Wychowanek Lecha dostaje coraz więcej szans w Bundeslidze i zbiera za swoją grę coraz lepsze recenzje. Szybko dostosował się do systemu z trójką obrońców, więc na pewno Paulo Sousa będzie przyglądał się jego postępom. Jednak konkurencja na prawej stronie defensywy jest duża, o czym świadczy brak powołania dla Tomasza Kędziory, czyli kluczowego zawodnika reprezentacji Polski za kadencji Jerzego Brzęczka.

Świerczok jako opcja w ataku?

Wielka posucha panuje wśród napastników. Oczywiście pierwsza trójka będzie automatycznie otrzymywać powołania, jednak brakuje przyzwoitego atakującego numer 4. Wielu fachowców spodziewało się powołania dla Jakuba Świerczoka. Napastnik Piasta Gliwice, w tym sezonie nękany kontuzjami, po dojściu do wysokiej formy jest wyróżniającym się ligowcem. Na jego korzyść świadczy też doświadczenie na arenie europejskiej za czasów gry w bułgarskim Łudogorcu Rażgrad.

Karbownik pójdzie w ślady Modera?

Kolejnym pozytywnym zaskoczeniem może być Michał Karbownik. Bardzo ważny gracz mistrzowskiej Legii z poprzedniego sezonu, po zimowym transferze do angielskiego Brighton, wypadł z rytmu meczowego. Warto go mieć na oku ze względu na jego uniwersalność. Może zagrać na środku pomocy, na skrzydle lub boku obrony. Jest przystosowany do gry w kilku formacjach.

Kto oprócz nich? Warto zwrócić uwagę na wracającego do formy Bartosza Kapustkę, objawienia EURO 2016, najlepszego, według not Kickera, bramkarza Bundesligi, czyli Rafała Gikiewicza czy Sebastiana Walukiewicza, do niedawna podstawowego stopera Cagliari.

Autor: Ludo | Kategoria: Portal, Polska

ZOBACZ TAKŻE

« wstecz

comments powered by Disqus


Copyright © 2021 Estadios24.pl
Zaloguj się
Twój login:
Twoje hasło:
Nie pamiętasz hasła?
Zarejestruj się
Login: Wymagane
E-mail: WymaganeZły e-mail
Hasło: Wymagane
Powtórz hasło: WymaganeHasła są niezgodne
Podaj wynik: 16 + 15 = WymaganePodaj liczbę