Logowanie Rejestracja
Estadios

Willian Borges da Silva już w Arsenale

Willian Borges da Silva już w Arsenale

W zaskakującym ruchu transferowym, Arsenał pozyskał właśnie Williana po tym jak wygasł jego kontrakt z Chelsea. Ta druga drużyna chciała przedłużyć z nim umowę na kolejne sezony, jednak nie mogła pobić Arsenalu w lepszych warunkach zaoferowanych Brazylijczykowi. 

To znakomita wiadomość dla kibiców drużyny, która z pewnością zwiększy też jej szansę na wyniki ligowe i wysokość typów u bukmacherów takich jak PZBuk bukmacher.

Trener Arsenalu Mikel Arteta powiedział już, że wierzy w to, że to gracz który naprawdę zrobi dużą różnicę w grze drużyny. Twierdzi on też, że klub poszukiwał właśnie wzmocnienia skrzydeł oraz pomocnika, który może przechodzić do ataku i zdobywać gole. Willian był poprzednio prawdziwym weteranem Chelsea i w tym klubie rozegrał aż 339 meczów. Arteta dodaje też, że to gracz bardzo wszechstronny, mogący grać na trzech albo czterech różnych pozycjach. Willian ma mieć bardzo duże doświadczenie w futbolu, ale zachowując ciągła ambicję aby przyjść do klubu i włożyć duży wkład pracy w wyniki drużyny. Pełen pochwał jest również dyrektor techniczny drużyny, Edu. Zna on go zresztą znakomicie ze współpracy w reprezentacji Brazylii i twierdzi że jest fantastyczny nie tylko jako piłkarz, ale także jako człowiek.

Arsenal zajął ósme miejsce w ostatnim sezonie Premier League, a więc z pewnością takie wzmocnienie bardzo przyda się w odbudowaniu pozycji tej drużyny. Willian nie jest zresztą pierwszym graczem który przechodzi z Chelsea do jej londyńskiego rywala. W ubiegłym roku David Luiz również zdecydował się na ten sam kierunek przeprowadzki. Co ciekawe, ze względu na wygaśnięcie umowy Arsenal nie zapłacił w ogóle odstępnego i mógł przejąć go całkowicie za darmo.

Kim jest Willian Borges da Silva?

Ten znakomity pomocnik z Brazylii, urodzony 9 września 1988 roku znany jest po prostu jako Willian to reprezentant Brazylii na mistrzostwach świata w 2014 i w 2018 roku i gwiazda ligi angielskiej. Swoją karierę jako młodzieżowiec zaczął w czołowym brazylijskim klubie FC Corinthians w 1998 roku już jako dziesięciolatek. W 2007 roku został sprzedany do Szachtara Donieck za 14 milionów euro. Na Ukrainie stał się gwiazdą tamtejszej ligi i pomógł drużynie w zdobyciu mistrzostwa ligi oraz Pucharu Ukrainy. Grał też w Pucharze UEFA oraz w Lidze Mistrzów.

W 2013 roku został sprzedany do rosyjskiego Anzi Machaczkała za olbrzymią kwotę 35 milionów euro. Grał tam niecały rok, a kolejnym przełomem w jego karierze było przejście do ligi angielskiej. Umowę podpisało z nim Chelsea z którym podpisał kontrakt na 5 lat, otrzymując koszulkę z numerem 22. Zadebiutował z meczem Ligi Mistrzów przeciw FC Basel i choć nie był to udany debiut (drużyna z Londynu przegrała 1-2), to w kolejnych sezonach był znakomitym zawodnikiem.

Określa się go jako szybkie i zwinnego zawodnika, który jest też technicznie uzdolniony – typowy Brazylijczyk. Willian jest znany ze swojego przyspieszenia, wybuchowego stylu gry i szybkich drybli w których mija rywali ze znakomitą kontrolą nad piłka. Najczęściej jest wystawiany jako skrzydłowy albo jako atakujący pomocnik i dzięki dobrej wytrzymałości często przechodzi do ataku, strzelając także gole. Willian to znakomite wzmocnienie Arsenalu i z pewnością jak na razie najlepszy transfer londyńskiej drużyny tego sezonu.

 


Autor: Ludo | Kategoria: Anglia, Transfery

ZOBACZ TAKŻE

« wstecz

comments powered by Disqus


Copyright © 2021 Estadios24.pl
Zaloguj się
Twój login:
Twoje hasło:
Nie pamiętasz hasła?
Zarejestruj się
Login: Wymagane
E-mail: WymaganeZły e-mail
Hasło: Wymagane
Powtórz hasło: WymaganeHasła są niezgodne
Podaj wynik: 4 + 9 = WymaganePodaj liczbę