Logowanie Rejestracja
Estadios

Spadek wartości piłkarzy po epidemii. Ile wart jest Lewandowski?

Spadek wartości piłkarzy po epidemii. Ile wart jest Lewandowski?

Jak podaje najważniejsza strona związana z wycenianiem piłkarzy, czyli transfermarkt.de - wartość piłkarzy najwyższego szczebla spadła nawet o 10 miliardów euro. Może to spowodować załamanie się całego rynku transferowego i znaczne spadki cen zawodników. Portal uznał, że zawodnicy urodzeni po roku 1998 są warci 10% mniej, a piłkarze starsi nawet o 20%.

Dotyczy to także Roberta Lewandowskiego, który (po wydawało się sezonie życia) był wyceniany wcześniej aż 70 milionów euro. Teraz ta cena spadła do 56 milionów. Wciąż nie wiadomo do końca, kiedy rozgrywki piłkarskie wrócą, co może spowodować kolejne spadki. To wielki cios dla kolejnych lig, których kluby tracą kolejne pieniądze związane z transmisjami telewizyjnymi oraz kontraktami dla niegrających piłkarzy. Portale statystyczne podają, że przykładowo wartość zawodników z ligi niemieckiej spadła o kilka miliardów euro. 

Nie lepiej jest w innych ligach. Najwięcej wyceniany niegdyś zawodnik na świecie, czyli Leo Messi nie jest już w ścisłej czołówce listy. Zanotował on spadek z 140 milionów do 112, co spowodowało, że wyprzedził go urodziny po 1998 roku Jadon Sancho (warty obecnie 117, choć wcześniej wyceniony na 130). Liderem zestawienia pozostaje Kylian Mbappé z wciąż powalającą kwotą 180 milionów euro.

Na drugim miejscu jest jego kolega klubowy Neymar, który współdzieli to miejsca z Raheemem Sterlingiem z Manchesteru City. Tuż za nimi czterech zawodników z Premier League, czyli kolejno: Sadio Mané, Mohamed Salah, Harry Kane oraz Kevin de Bruyne. Wszyscy oni stracili na wartości w porównaniu z poprzednimi notowaniami. Wciąż ciężko przewidzieć jak ich wartość będzie się zmieniała w najbliższych miesiącach, ale nastroje są mocno pesymistyczne. 

 

fot. shutterstock.com

Autor: Ludo | Kategoria: Niemcy

ZOBACZ TAKŻE

« wstecz

comments powered by DisqusCopyright © 2021 Estadios24.pl
Zaloguj się
Twój login:
Twoje hasło:
Nie pamiętasz hasła?
Zarejestruj się
Login: Wymagane
E-mail: WymaganeZły e-mail
Hasło: Wymagane
Powtórz hasło: WymaganeHasła są niezgodne
Podaj wynik: 19 - 13 = WymaganePodaj liczbę