Chat Logowanie Rejestracja
Estadios

Karbownik na celownik Valencii?

Karbownik na celownik Valencii?

24 kwietnia 2020

Michał Karbownik to bez wątpienia najbardziej spektakularne odkrycie tegorocznej PKO Ekstraklasy. Nie jest jednak żadną tajemnicą, że od przyszłego sezonu 19-letni zawodnik warszawskiej Legii najprawdopodobniej pożegna się z boiskiem przy Łazienkowskiej i przywdzieje barwy jednego renomowanych zagranicznych klubów. Wielkie emocje wywołują w tym przypadku nie tylko suma ewentualnego transferu (mówi się nawet o przebiciu rekordowych 6 mln euro) ale nade wszystko plejada klubów europejskich, wykazujących chęć pozyskania młodego talentu.


W temacie dotychczasowej rywalizacji o podpis Karbownika na kontrakcie wymieniano dwa renomowane zespoły hiszpańskiej La Liga: Real Betis i FC Sevilla. Teraz - jak podaje na Twitterze dziennikarz sportowy Eugenio González - do wyścigu dołączył kolejny klub: plasująca się tuż za podium zeszłorocznych rozgrywek Valencia.

W tym sezonie "nietoperze" prezentowały jednak dość przeciętną formą i po 27. kolejkach zajmują siódmą lokatę. W deklarowanej przed startem rozgrywek walce o podium, konieczne wydają się wzmocnienia, zwłaszcza  w linii obrony. Właśnie w tym kontekście wymienia się rewelację warszawskiej Legii, jako gracza nie tylko skutecznie zabezpieczającego boczne sektory boiska ale mającego też znaczne predyspozycje do gry w ofensywie. O potencjale piłkarza w tym aspekcie świadczy siedem asyst zanotowanych w tegorocznych rozgrywkach PKO Ekstraklasy.

Eugenio González twierdzi, że według jego informacji Valencia jest jak dotąd jedynym klubem z La Liga, który zaproponował włodarzom Legii ofertę bliską finansowym oczekiwaniom klubu z Łazienkowskiej. Na razie próżno jednak wyczekiwać oficjalnego potwierdzenia transferu tak ze strony obu klubów, jak i samego piłkarza. Możemy się jednak spodziewać, że postępy w sprawie zweryfikują najbliższe dni.

Autor: Ludo | Kategoria: Hiszpania

ZOBACZ TAKŻE

« wstecz

comments powered by Disqus


Copyright © 2018.estadios.pl
Zaloguj się
Twój login:
Twoje hasło:
Nie pamiętasz hasła?
Zarejestruj się
Login: Wymagane
E-mail: WymaganeZły e-mail
Hasło: Wymagane
Powtórz hasło: WymaganeHasła są niezgodne
Podaj wynik: 13 + 6 = WymaganePodaj liczbę