Chat Logowanie Rejestracja
Estadios

Duże problemy Stali Mielec. Brak awansu i kłopoty finansowe

Duże problemy Stali Mielec. Brak awansu i kłopoty finansowe

17 kwietnia 2020

Ostatnimi czasy coraz głośniej mówi się o problemach finansowych byłego mistrza Polski czyli Stali Mielec. Klub ten obecnie występuje na drugim szczeblu rozgrywkowym jednak aspiruje do powrotu na najwyższy piłkarski szczebel w Polsce. Czy jednak będzie to możliwe w tym sezonie?

O problemach finansowych Biało-Niebieskich zrobiło się głośno przede wszystkim za sprawą bramkarza Seweryna Kiełpina. Zawodnik ten rozwiązał kontrakt z klubem a powodem jego decyzji były zaległości finansowe klubu względem samego golkipera. Klub miał prawo odwołać się od słów Kiełpina jednak żaden z pracowników Biało-Niebieskich nie złożył stosownego pisma do Izby ds. Rozwiązywania Sporów Sportowych.

Stal Mielec odcina się od sprawy Seweryna Kiełpina nie zamierzając jej już więcej komentować. Sam trener zespołu zapowiedział, że w tym sezonie klub planuje kolejne wydatki. Biało-Niebiescy mają na celu pozyskanie kilku nowych klasowych piłkarzy, który to pomogą wprowadzić klub do Ekstraklasy. Warto przypomnieć, że Stal Mielec zajmuje obecnie 3 miejsce w lidze tracąc zaledwie 2 punkty do miejsca, które premiowane jest bezpośrednim awansem.

Trener mielczan w wywiadach wspominał, że cały czas pracują nad nowymi transferami. Klub poszukuje zarówno obrońców, pomocników jak i napastników. Praktycznie każda pozycja ma zostać wzmocniona nowymi nabytkami.

Warto przypomnieć, że Stal Mielec to Mistrz Polski z sezonów 1972/1973 oraz 1975/1976. W kadrze Biało-Niebieskich występowało wielu znakomitych piłkarzy w tym reprezentanci Polski tacy jak Grzegorz Lato, Henryk Kasperczak a także Andrzej Szarmach. O tym czy sytuacja Stali Mielec jest poważna oraz jaki będzie jej finał najprawdopodobniej dowiemy się na przestrzeni najbliższych miesięcy.

Autor: Ludo | Kategoria: Polska

ZOBACZ TAKŻE

« wstecz

comments powered by Disqus


Copyright © 2018.estadios.pl
Zaloguj się
Twój login:
Twoje hasło:
Nie pamiętasz hasła?
Zarejestruj się
Login: Wymagane
E-mail: WymaganeZły e-mail
Hasło: Wymagane
Powtórz hasło: WymaganeHasła są niezgodne
Podaj wynik: 17 + 11 = WymaganePodaj liczbę