Logowanie Rejestracja
Estadios

Jak zmieni się hazard w najbliższe 10 lat

Jak zmieni się hazard w najbliższe 10 lat

Zmiany na rynku usług związane z rozwojem technologii informacyjnych są widoczne gołym okiem. Przebiegają one niezwykle dynamicznie, a rynek usług jest dzięki nim regularnie zrewolucjonizowany. Nie omija to także branży hazardowej. Kiedyś hazard był uprawiany jedynie stacjonarnie, w wyznaczonych do tego punktach. Gry hazardowe, takie jak jednoręcy bandyci były organizowane w kasynach lub lokalach usługowych, takich jak bary i restauracje. Pozostałe gry, takie jak gry karciane, czy ruletka były zaś domeną kasyn. Pozostałą część rynku hazardowego stanowiły zakłady bukmacherskie, w których kiedyś dominowały zakłady na gonitwy koni lub psów, a później zakłady związane z meczami piłkarskimi. 

Zakłady przyjmowano jednak jedynie w stacjonarnych punktach, których ilość w całym kraju była bardzo duża. Aktualnie, dzięki możliwościom gry online, znaczna część obrotu przeniosła się do sieci. Dotyczy to zarówno zakładów bukmacherskich, jak i kasyn, w których są nowe automaty online, z których korzysta się z poziomu przeglądarki internetowej lub dedykowanej aplikacji kasyna.

Kiedy rozpoczął się rozwój kasyn online?

Znaczna część rynku to aktualnie rynek usług online. Rozwój tego typu usług świadczonych drogą elektroniczną rozpoczął się na początku pierwszej dekady obecnego tysiąclecia. To wtedy na masową skalę większość ludzi zaczęła regularnie korzystać z internetu, a technologie związane z kodowaniem i programowaniem, które zaczęły bardzo dynamicznie się rozwijać, co umożliwiło szybki rozwój wszelkiego rodzaju usług świadczonych online. Nie bez znaczenia dla rozwoju rynku jest także to, że dostęp do Internetu jest aktualnie powszechny do tego stopnia, że każdy może z niego korzystać. Ponadto jest to Internet bardzo szybki, który pozwala na swobodne korzystanie nawet z zaawansowanych aplikacji i programów.

Jaki procent rynku stanowi hazard online?

Udział w rynku usług świadczonych online zaczął przyrastać lawinowo z roku na rok. Szacuje się, że w najlepszych latach, kasyna i bukmacherzy Internetowi potrafili zwiększać swoje obroty dwukrotnie w przeciągu roku. Nie był to jednak wzrost popularności samego hazardu, a po prostu przeniesienie się wielu klientów w stronę usługodawców internetowych. Aktualnie ponad połowa obrotów, którą generują firmy związane z hazardem to obroty generowane przez Internet. Nie może także dziwić fakt, że największe firmy działające w tej branży, to firmy, które swoją główną działalność skierowały właśnie do sieci. Ich rozwój nadal postępuje, a biorąc pod uwagę, że coraz większa ilość wszelkiego rodzaju usług to właśnie usługi świadczone online, to wzrost będzie prawdopodobnie postępował przez kolejne lata. Wszystko wskazuje na to, że punkty stacjonarne są skazane na stopniowe wygaszanie swojej działalności. Tylko punkty znajdujące się w dobrych lokalizacjach będą miały szansę na przetrwanie. Głównym atutem takich miejsc będzie atmosfera panująca na miejscu, ludzie, a także przyzwyczajenia klientów. Znaczna część działalności takich miejsc jest jednak zautomatyzowana. Przykładowo bukmacherzy pozwalają na tworzenie kuponów online, a na miejscu w punkcie zakładów, zamiast skreślać tradycyjne kupony na dedykowanych do tego karteczkach za pomocą ołówków, podaje się po prostu numer kuponu wygenerowany online i uiszcza odpowiednią opłatę za kupon. Nawet wypłaty coraz częściej realizuje się w formie przelewów.

Taki stan rzeczy prawdopodobnie będzie postępował, chociażby z tego względu, że jest to dla firm świadczących usługi hazardowe bardzo opłacalne. Mogą oni istotnie obniżać koszty, a jednocześnie podwyższać jakość świadczonych przez siebie usług.

Jakie zalety mają kasyna i bukmacherzy działający online?

Bardzo dużą zaletą kasyn z automatami online, ruletką na żywo, czy pokerem online jest to, że dzięki optymalizacji kosztów związanej z brakiem konieczności utrzymywania drogich nieruchomości, mogą oni drastycznie obniżyć swoje marże. Przykładowo marże bukmacherów działających wyłącznie online są nawet pięciokrotnie niższe, niż w przypadku bukmacherów stacjonarnych. Jednocześnie sam procent zysków jest podobny, a różnica stanowi koszt utrzymania bieżącej działalności. Podczas gdy bukmacher internetowy jest w stanie działać z marżą oscylującą wokół 1-3%, bukmacher stacjonarny musi narzucić aż 10-15% marży, aby osiągać podobne zyski. To samo dotyczy kasyn działających online, w stosunku do kasyn naziemnych. Taka różnica w marży sprawia, że najwięcej zyskują gracze, którzy mogą częściej wygrywać. Różnica w kosztach sprawia także, że kasyna online oraz bukmacherzy są w stanie zaoferować graczom bardzo atrakcyjne promocje, takie jak bonus 100% od depozytu, co jest aktualnie standardem na rynku. Bardzo często widuje się jeszcze bardziej atrakcyjne bonusy. Jest to naturalna kolej rzeczy związana z regularnie spadającymi kosztami wynikającymi z przenoszenia działalności do sieci.

Jak zmieni się działalność kasyn przez najbliższe dekady?

Sam rozwój technologiczny sprawił także, że powstała znaczna część kasyn, która oferuje grę online, na podstawie tego, co dzieje się w rzeczywistym kasynie. W praktyce polega to na obstawianiu za pomocą dedykowanego oprogramowania tego, co za chwilę wydarzy się na realnym stole do gry. Dotyczy to na przykład gier karcianych, takich jak Blackjack lub poker, a także ruletki. Wszystko wskazuje na to, że coraz większa ilość kasyn, nawet tych działających stacjonarnie będzie podążała w tym kierunku, aby sprostać oczekiwaniom nowoczesnych klientów. To samo dotyczy rozwoju automatów do gier online, które z roku na rok zyskują coraz bardziej na popularności. Aktualnie rozwija się trend, który pozwala na łączenie automatów należących do jednego kasyna, które jednak stoją w różnych punktach. Sprawia to, że gracze mogą zwiększać swoje zyski, a możliwość tworzenia nowych gier z dodatkowymi bonusami jest jeszcze większa.


Autor: Ludo | Kategoria: Portal

ZOBACZ TAKŻE

« wstecz

comments powered by DisqusCopyright © 2021 Estadios24.pl
Zaloguj się
Twój login:
Twoje hasło:
Nie pamiętasz hasła?
Zarejestruj się
Login: Wymagane
E-mail: WymaganeZły e-mail
Hasło: Wymagane
Powtórz hasło: WymaganeHasła są niezgodne
Podaj wynik: 12 + 20 = WymaganePodaj liczbę