Aktualności:
Transmisje i mecze:Skróty meczów:

, , NikodemKrychowiak przechodzi do FK Krasnodarfot.

Polski defensywny pomocnik Grzegorz Krychowiak był czołowym zawodnikiem Lokomotiwu Moskwa, występował z nim w rozgrywkach Champions League w trzech ostatnich sezonach. W 2016 roku wydawało się, że Grzegorz będzie gwiazdą europejskiej piłki, po Euro 2016 wydawało się, że jest najważniejszym ogniwem środka pola naszej reprezentacji, Paris Saint- Germain wykładało na stół około 30 milionów EURO, byle tylko wyciągnąć z Sevilli, której był wtedy graczem, dziś po pięciu latach, FK Krasnodar daje za niego piętnaście razy mniej pieniędzy.

Sytuacja Grzegorza Krychowiaka w Lokomotiwie. Polak był uważany w stolicy Rosji za solidnego europejskiego piłkarza, czołowego środkowego pomocnika ligi naszego wschodniego sąsiada. Zawodnik wiele w Super League zdobył: dwa puchary Rosji, jeden superpuchar, ponadto dwukrotnie znalazł się w jedenastce sezonu ligi. Polak zaczął grać bardziej ofensywnie, potrafił zdobywać bramki, asystował. Zawodnik utrzymałby zapewne miejsce w klubie, gdyby nie doszło do rewolucji, ster władzy objęli Ralf Ragnick- Tomas Zorn. Duet planuje dokonać gruntownych zmian, dla Krychowiaka zabrakło miejsca w tych planach. Lokomotiw planuje odmłodzić kadrę, pozbywa się wszystkich dotychczasowych liderów, wraz z reprezentantem Polski z klubu odchodzą m.in. Maksim Mukhin i Bryan Idowu. 

Transfer do FK Krasnodar. Pożegnanie z Lokomotiwem przebiegało mało elegancko. Z początku nasz pomocnik uzyskał informację, że władze klubu oferują go innym zespołom Super Ligi, postanowił więc sprawę wyjaśnić. Podczas rozmowy Grzegorz usłyszał, że jego kontrakt wygasa 30 czerwca 2022 roku, nie będzie przedłużany, defpom unosi się dumą i komunikuje, że chce odejść. Władze klubu stwierdzają, że puszczą Polaka, jednak za nie mniej niż pięć milionów EURO. Po piłkarza zgłaszają się dwa kluby: Rubin Kazań i FK Krasnodar, jednak żaden z nich nie wykłada wspomnianej powyżej kwoty, pamiętajmy, że zawodnik jest już w miarę wiekowy, ukończył 31 lat. Grzegorz się buntuje, odmawia wzięcia udziału w treningach, meczach sparingowych, poniekąd stawia klub pod ścianą. Zawodnik ostatecznie ląduje w FK Krasnodar, za kwotę zbliżoną do dwóch milionów EURO. 

Co czeka Grzegorza Krychowiaka w nowym klubie? Zespół Byków należy do czołówki ligi rosyjskiej, nasz zawodnik ma wypełnić lukę po Szwedzie Kristofferze Olssonie, który odszedł do belgijskiego Anderlechtu. Polak powinien wywalczyć miejsce w pierwszym składzie, konkurenci do pierwszej jedenastki: Aleksander Czernikow, reprezentant Sbornej Jurij Gazinski i Ormianin Eduard Spertsyan nie są w niczym od Polaka lepsi. Nasz defpom w dalszym ciągu będzie grał w elicie tamtejszej ligi, jednak liczył zapewne na więcej. Grzegorz miał prawo liczyć, że pokaże się z dobrej strony w lidze rosyjskiej, dzięki czemu uzyska jeszcze jedną szansę na znalezienie się w czołowym klubie na Zachodzie. Patrząc z perspektywy czasu, odejście z Sevilli było błędem, może występować z rosyjskimi drużynami w fazie grupowej Champions League, jednak rosyjskie kluby pełnią w tych rozgrywkach marginalną rolę, na tym etapie zwykle kończą swą grę w pucharach europejskich. 

 

 

 

 

Zobacz również
Komentarze

Aby dodawać komentarze, musisz posiadać konto użytkownika