Aktualności
Transmisje i meczeSkróty meczów

Fornalik skomentował objęcie Zagłębia Lubin. "Bardzo dziękuję".

, , Konrad KoniecznyFornalik skomentował objęcie Zagłębia Lubin. "Bardzo dziękuję".fot. Dziurek/Shutterstock.com

Waldemar Fornalik objął Zagłębie Lubin. Doświadczony trener zabrał głos na ten temat.

W ostatnim czasie Waldemar Fornalik został zwolniony z Piasta Gliwice, ale szybko znalazł już nowy klub. Szkoleniowiec został nowym opiekunem drużyny Zagłębia Lubin, która niedawno zwolniła Piotra Stokowca i podpisał umowę do 30 czerwca 2024 roku bez opcji przedłużenia.

Fornalik skomentował dołączenie do Zagłębia Lubin! - Bardzo dziękuję władzom klubu za podjętą decyzję i tym samym za zaufanie, jakim mnie obdarzono. Liczę, że nasza wspólna praca doprowadzi do tego, że wszyscy ludzie związani z Zagłębiem Lubin będą usatysfakcjonowani - przyznał.

Kilka słów na temat zatrudnienia tego trenera dodał Michał Kielan (prezes zarządu). 

 - Proces wyboru trenera był przez nas dokładnie zaplanowany i zrealizowany. Rozmawialiśmy z kilkoma kandydatami, chcąc poznać ich koncepcje na zespół, na jego rozwój, styl gry czy kwestie wprowadzania młodzieży. Wszyscy byliśmy zgodni co do jednego - Zagłębie stać na zdecydowanie więcej - powiedział działacz w rozmowie z klubowymi mediami. 

- Jestem bardzo zbudowany poziomem wszystkich spotkań. Naszym numerem jeden na liście od początku był trener Waldemar Fornalik. Doskonale znamy jego atuty - dodał.

- Ma znakomity warsztat szkoleniowy, ogromne doświadczenie i autorytet. Wraz z nowym szkoleniowcem do klubu dołączą również jego stali współpracownicy, którzy wzmocnią nasz sztab. Cieszy mnie, że trener Fornalik widzi w Zagłębiu podobny potencjał, który dostrzegamy jako zarząd - chwalił.

- Nasz cel na rundę wiosenną jest jasny - grać dużo lepiej i punktować dużo lepiej, by skończyć sezon w górnej części tabeli. Nasza filozofia polegająca na wprowadzaniu wychowanków z akademii i ich rozwoju z pewnością się nie zmieni, chcemy jednak, by nowy szkoleniowiec odpowiednio zbilansował zespół, bo wiele oczekujemy od doświadczonych graczy, którzy powinni być liderami - zakończył.

Źródło: Zaglebie.com

 

Zobacz również
Komentarze

Aby dodawać komentarze, musisz posiadać konto użytkownika

Bonusy bukmacherskie
Transmisje u bukmacherów
U bukmachera można oglądać za darmo mecze na żywo La Liga, Serie A, Bundesliga, Ligue 1, NBA, NHL i inne!
Ratiopharm Ulm - Ormanspor Portland Trail - Atlanta Hawks Phoenix Suns - Toronto Raptors Dallas Mavericks - Detroit Pistons Oklahoma Thunder - Golden State WarriorsOglądaj mecze na STS.plSprawdź zasady korzystania z usługi STS TV