Aktualności
Transmisje i meczeSkróty meczów

Dariusz Szpakowski skomentował zatrudnienie Fernando Santosa! "To wybór, który powinien przynieść nam określone sukcesy".

, , Konrad KoniecznyDariusz Szpakowski skomentował zatrudnienie Fernando Santosa! "To wybór, który powinien przynieść nam określone sukcesy".fot. Screen (Federação Portuguesa de Futebol - You Tube)

W rozmowie ze "sport.tvp.pl" Dariusz Szpakowski ocenił wybór Cezarego Kuleszy. Chodzi o nowego selekcjonera reprezentacji Polski.

Nowym selekcjonerem reprezentacji Polski został Fernando Santos. Portugalczyk niedawno stracił pracę w kadrze Portugalii, ale szybko znalazł zatrudnienie. Doświadczony szkoleniowiec będzie teraz odpowiadał za wyniki Biało-Czerwonych.

– To wybór, który powinien przynieść nam określone sukcesy. Santos pracował z taką gwiazdą, jak Cristiano Ronaldo. Teraz będzie trenować Roberta Lewandowskiego. Nigdy nie można odbierać ludziom szansy przed rozpoczęciem działań. Trzeba poczekać do marcowych spotkań z Czechami i Albanią. Myślę, że przy takim doświadczeniu i pracy z reprezentacją Portugalii, z którą zdobył mistrzostwo Europy, nie powinniśmy mieć obaw. Pamiętam Santosa z reprezentacji Grecji i pożegnalnego meczu Marcina Żewłakowa w naszej kadrze. Zna swój fach, nie jest trenerem wypalonym, ma dużo kreatywności w sobie i jednocześnie olbrzymi spokój oraz świetny warsztat. Trzeba mu życzyć powodzenia - powiedział komentator i dziennikarz Dariusz Szpakowski w rozmowie ze "sport.tvp.pl".

– Czas pokaże, czy był to najlepszy wybór. Jedynie prezes Kulesza wie, ilu tak naprawdę było kandydatów. Nie ma co już tego roztrząsać. Mamy nowego trenera reprezentacji Polski. Jego osoba może mieć duży wpływ na naszych piłkarzy, szczególnie tych młodych. Niektórzy jakiś czas temu skreślali doświadczonego Carlo Ancelottiego, a teraz widzimy, czego dokonał w Realu Madryt. Portugalczycy mają pewnie niedosyt, jeżeli chodzi o mundial w Katarze. To była ostatnia szansa dla Cristiano Ronaldo, żeby zaistnieć w poważnym futbolu. Santos zna swój warsztat, ma ogromne dokonania, a teraz podjął się czegoś, co powinno przynieść nam sporo zadowolenia - dodał doświadczony komentator.

– Zobaczymy, co nam Santos zaproponuje. Będzie mieć chwilę na zastanowienie i obejrzenie poprzednich meczów reprezentacji Polski. Portugalia miała swoją gwiazdę, my również mamy swoją gwiazdę. Tam wszystko było ułożone pod Ronaldo i on rozstrzygał losy spotkań. Pamiętam doskonale finał Euro 2016, gdzie Ronaldo był niemalże drugim trenerem. Santos ma spokój, dystans i bardzo dobry warsztat. Myślę, że jest świetnym człowiekiem, jeżeli chodzi o kontakty międzyludzkie - zakończył.

Pierwsze mecze Fernando Santos będzie miał okazję prowadzić w marcu tego roku w ramach eliminacji do mistrzostw Europy 2024. Polska znajduje się w grupie E z Albanią, Czechami, Wyspami Owczymi i Mołdawią.

Źródło: Sport.tvp.pl

 

Zobacz również
Komentarze

Aby dodawać komentarze, musisz posiadać konto użytkownika